Metin 2

W bardzo wielu przypadkach gier typu MMORPG w życiu użytkowników obecny jest handel. Gracze, którzy godzinami siedzą nad takimi produkcjami jak Metin 2, czy Tibia handlują dosłownie, czym się da. Najczęściej dochodzi do sprzedaży całych kont, czy postaci, jednakże, jeśli pozwalają na to reguły i zasady gry, lub jest to możliwe następuje wolna wymiana, lub handel artefaktami, zbrojami, mieczami, a także surowcami, oraz wszelkiego typu zasobami, czy magią.

Czasem nominalnie niedozwolone są takie transakcje, lub też nie ma opcji wymiany za pomocą konkretnego panelu, dlatego też zdarza się, iż transakcje zawierane są w formie umowy, w której dwie postacie spotykają się w wirtualnej rzeczywistości i jednak niejako przypadkiem podrzuca coś drugiej. Ogólnie jednak, co tyczy się handlu na płaszczyźnie MMORPG, to dla coraz większej rzeszy ludzi jest to dochodowe przedsięwzięcie, które nosi znamiona pracy.

Przy odpowiednim ukształtowaniu swojej postaci i jej dobrym rozwinięciu można za nią otrzymać nawet kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Są to, więc dość pokaźne sumy, jednakże by wynik finansowy w proporcji do zainwestowanego czasu był właściwy należy z miejsca do tematu podejść na stopie zawodowej, a mianowicie starać się, aby nasza postać rozwijała się jak najszybciej i dążyć do tego wszelkimi możliwymi środkami.