MMORPG

Jeśli chodzi ogólnie o serwisy internetowe, oraz o całe środowisko wirtualne, to bardzo często użytkowników surfujących po konkretnych stronach denerwują tak zwane przerwy techniczne. Jak wiadomo portale internetowe o różnorakiej treści nie są tworami na zasadzie perpetuum mobile, dlatego też nie działają cały czas w kółko, lecz czasem potrzebują najzwyczajniej w świecie przerwy. Podczas tego typu pauz następuje konserwacja, wdrażane są poprawki, oraz likwidowane usterki techniczne.

Tego typu niedogodności są obecne również na serwisach serwerach dedykowanych grom MMORPG. Bardzo często gracze, mocno się irytując i czekając na koniec przerwy, nie zdają sobie sprawy z tego, że w regulaminie jasno są określone zasady, na jakich takowe niedogodności występują. Dla przykłady w grze Metin 2 jej producent jasno w regulaminie zaznacza, iż korzystanie z gry i całego zaplecza jest zapewnione w wymiarze 98% dni w ciągu roku. Jak łatwo policzyć i nie trzeba do tego specjalnych maszyn właściciel i zarządca gry Metin dwa ma prawo wyłączyć wszystkie serwery i całą grę na czas ponad 7 dni w ciągu roku.

Oczywiście, nie dzieje się to jednorazowo, jednakże jednodniowe przerwy, co dwa, trzy miesiące mogą występować i użytkownicy nie mogą z tego powodu być zdenerwowani, czy obrażeni, gdyż na samym wstępie, gdy rozpoczynali przygodę z grą Metin 2 podpisywali stosowny regulamin.