Metin 2

Na pierwszy rzut oka taka gra jak Metin 2 nie niesie za sobą żadnych większych niebezpieczeństw, jednakże to często tylko pozory. Trzeba, bowiem zwrócić uwagę na nową falę problemów, jaka zalewa szczególnie społeczeństwa w krajach rozwiniętych, a mianowicie na masowe uzależnianie się, szczególnie młodych osób, od gier typu MMORPG w tym między innymi od kier typu Metin 2.
To, że można uzależnić się od Internetu wie niemalże każdy, jednakże o tym, że konkretny produkt zaprezentowany i dostępny w sieci może mieć takie właściwości to novum, które pojawiło się w przeciągu ostatnich kilku lat, maksymalnie dekady.

W obecnych czasach w Polsce najbardziej piętnowana jest gra Tibia, w którą grają naprawdę małe dzieci, przez co liczba uzależnionych jest większa. Jednakże praktycznie w każdym przypadku gier MMORPG mamy do czynienia z procentem osób, wcale nie marginalnym, które można śmiało rzec są uzależnione od konkretnych produkcji. Jeśli problem dotyka osoby dorosłej, to może ona się zgłosić na leczenie i co dla niektórych może wydać się śmiesznością są już sporządzone terapie w ośrodkach leczniczych, w których pomaga się osobom, które nie mogą się oderwać na przykład od gry metin 2.

Zerwanie z takim nałogiem może nie jest tak trudne jak z narkotykami, czy alkoholem, jednak należy pamiętać, że w późniejszym życiu pokusa powrotu do grania jest bardzo duża.