Metin 2

W grze Metin 2 dużym problemem dla legalnych użytkowników są tacy, którzy budują swoje postaci w oparciu o prywatne serwery. Jeśli komuś uda się zaobserwować takowy proceder powinien szybko to zgłosić, gdyż prywatne serwery to po prostu nieuczciwa konkurencja. Na nich, bowiem gracze rozwijają swoich bohaterów zdecydowanie szybciej i niższym nakładem sił. Dość często na prywatnych serwerach są tworzeni masowo bohaterowie na sprzedaż.

Trzeba, bowiem mieć świadomość, że dziś za dobrego bohatera na odpowiednim levelu fanatycy są w stanie zapłacić setki, a nawet tysiące złotych. Dla niektórych granie w tą grę, to po prostu niezły biznes. Co zaś jeszcze tyczy się prywatnych serwerów, to niestety, ale w niechlubnej czołówce krajów, gdzie tego typu proceder zatacza najszersze kręgi jest między innymi i Polska. Poza tym niekiedy postacie utworzone na serwerach prywatnych są nie do zniszczenia, czy też, jak kto woli pokonania przez nawet najlepszych graczy.

W grze ogólnej, bowiem maksimum jest 99 poziom, natomiast na platformach prywatnych można dotrenować swojego bohatera nawet do 255 levelu. W kwestii ukrócenia tego procederu jest to zadanie ciężkie i z pewnych względów dość niewdzięczne.