Metin 2

W grze Metin 2 rywalizujemy na płaszczyźnie trzech krain, w tak zwanym wschodnim świecie fantasy. Jest to oczywiście sztucznie wykreowany, bardzo futurystyczny świat pełen udziwnień oraz potworów, które swymi kształtami oraz zachowaniem mało mają wspólnego z realna rzeczywistością.

I właśnie chyba taka futurystyczna, odmienna od rzeczywistości wizja sprawia, że tak wielu ludzi sięga po grę metin 2 i bardzo mocno się w nią wciąga. Na początku gry wybieramy sobie jedno spośród trzech królestw, w których będziemy rozgrywać swą grę, później decydujemy o naszej nazwie bohatera, jego płci, oraz wybieramy jedną z czterech klas. Właśnie od wyboru klas zależy najwięcej w kwestii, kim chcemy zostać. Możemy być ninją, wojownikiem, szamanem, lub surą.

Każda z postaci ma inny profil, przez co posiada inne możliwości na polu walki, odmienne wady oraz zalety. Gdy już natomiast stworzymy postać przenosimy się w fantastyczny świat, po którym możemy się poruszać wykonując zadania, oraz walcząc nie tylko z potworami wykreowanymi przez grę, lecz po pewnym czasie również z przeciwnikami z całego globu, z którymi łączymy się za pośrednictwem wirtualnego świata. Podstawowym celem gry jest walka z mrocznym wpływem Kamieni Metin, a owa fabuła ma niejako charakter nieskończony, a więc w grę można grac latami. Oczywiście jest pewien pułap maksymalny, ale nawet po jego osiągnięciu można nadal toczyć rozgrywkę i pojedynkować się z innymi graczami.