Metin 2

W grze Metin 2 jest możliwość wstąpienia, lub też nawet utworzenia własnej gildii, w której skupiać się będzie określona liczba graczy. Osoby skupione w jednej gildii bardzo często tworzą społeczność ściśle ze sobą powiązaną nie tylko na platformie gry.

Dochodziło już, bowiem do takich sytuacji, iż powstawały trwałe związki miłosne, oraz silne przyjaźnie wytworzone na podwalinach gildii. Co do samej rozgrywki, to, jeśli wstępujemy do gildii w grze metin 2 to niejako przestajemy być w rozgrywce samotnikami. Oczywiście wciąż celem nadrzędnym jest dla nas tworzenie postaci i jej doskonalenie, jednakże równie ważne jest to, aby nasza gildia rosła w siłę, co pozwoli nam mieć z tego tytułu wiele korzyści i profitów. Silna grupa graczy skupionych w gildii daje nam możliwość obrony, oraz szerszego postępu i rozwoju. Trzeba też podkreślić, iż w gildii bardzo często nie liczy się ilość, lecz jakość, dlatego selekcyjność podczas doboru jej członków musi być skrupulatnie zachowana.

Oczywiście, jeśli jesteśmy totalnymi indywidualistami to źle się będziemy czuli, jednakże wielu ludzi nie wyobraża sobie grania w grę metin 2 bez przynależności do jakiejś konkretnej grupy osób. W takich miejscach jak gildia pomijając aspekt gry można naprawdę poznać wiele ciekawych osób.