Metin 2

Ponieważ gra Metin 2 skupia w sobie bardzo dużą społeczność o zasięgu międzynarodowym bardzo często dochodzi do eventów organizowanych dla fanów tejże formy rozrywki. Jeśli chodzi o ich rozmach to tego typu imprezy przybierają formę regionalnych, kameralnych spotkań członków gildii, bądź niekiedy wielkich festynów, na których bawią się tysiące fanatyków kochających grę Metin 2.

Ogólnie rzecz biorąc w przypadku tego typu spotkań stosownym i wskazanym jest niejako upodobnić się do swojej postaci, więc ilość przebierańców jest naprawdę duża. Głównym motywem przewodnim, a także tematem do rozmów jest oczywiście Metin 2, jednakże nie braknie także pewnego rodzaju prywaty ze strony uczestników. Dla wielu ludzi, bowiem jest to po prostu szansa poczucia się swobodnie, wśród tak zwanych swoich.

Takie imprezy nacechowane są pozytywnie i najczęściej ludzie się na nich dobrze bawią. Jeśli rozmiar eventu jest znaczny to występuje także duża liczba przeróżnych atrakcji, które są dostępne na innych, zwykłych piknikach z okazji świąt państwowych, czy jakichś ceremonii. Jeśli jest się graczem, dla którego Metin 2 to ważna część życia na pewno nie wolno przegapić tego typu wydarzenia jak lokalny, czy krajowy zlot fanów.